Haberler

Haberler Duyurular

» HABERLERİN DETAYLARI İÇİN İLGİLİ GÖRSELE TIKLAYINIZ.


 

YALOVA BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ MİMARİZM’DE

2016’da tasarladığımız Yalova Belediyesi Kültür Merkezi Projemizi Mimarizm’de inceleyebilirsiniz.


 

TÜRKİYE’NİN 2.BÜYÜK ve EN KAPSAMLI ENGELLİLER YAZ KAMPI PROJESİ 2017′ de AÇILIYOR

İstanbul Şile’de engelli bireyler ve ailelerine yönelik olarak Pronil Mimarlık tarafından tasarlanan ” Şile Engelliler Yaz Kampı” projesi Türkiye’nin 2. büyük ve en kapsamlı yaz kampı ünvanına sahip oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş tarafından yakından takip edilen bu sosyal sorumluluk projesi 33 milyon 160 TL yatırım bedeli ile 82.000 m2 alan üzerine inşa ediliyor.
74 adet konut, sosyal bina, idari bina ve giriş binasının yanı sıra, mini futbol sahası, basketbol / voleybol sahası, tenis kortları, mini golf alanı, okçuluk parkurları at barınağı ve açık manej alanı ile tüm engelli bireylerin sportif faaliyetlerle sosyalleşebilmesine imkan tanıyor. Çeşitli açık hava etkinlikleri ve film gösterimleri için kullanılabilecek olan amfitiyatro ve farklı duyulara yönelik olarak özelleşen oyun ve aktivite alanlarıyla da, engelli bireylerin bilişsel faaliyetlerini güçlendirecek aktivitelerle bir araya gelmeleri amaçlanıyor.


 

YALOVA CEM EVİ 2017’DE KAPILARINI HALKA AÇIYOR

Pronil Mimarlık tarafından projelendirilen, 2015 yılının mayıs ayında düzenlenen törenle temeli atılmış olan Yalova Cem Evi’nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Yalova Belediyesi ve Cem Vakfı’nın ortak projesi olarak yürütülen, 3.355 m²’lik toplam inşaat alanına sahip tesisin yaklaşık maliyetinin 6 milyon lira olması bekleniyor. Çağdaş bir ibadethane ve kültür yapısı olarak kent karakterine katkı sağlaması hedeflenen yapı; cem salonu, lokma evi, kütüphane, seminer salonu, derslikler, sergileme mekanları gibi ibadet, eğitim ve sosyal amaçlı kullanım alanlarını bir araya getiriyor.

Yalova Cem Kültür Evi, toplayıcı kentsel mekanları aracılığıyla halka açık bir iletişim ortamı sunuyor. Farklı kotlardan erişim sağlanan işlevsel platformlar, meydanlar ve yarı özel dış mekanlar etrafında kurgulanmış kütle yerleşimi; sosyal odak noktaları oluşturan bir kullanım senaryosunu da beraberinde getiriyor. Sosyokültürel anlamda büyük önem taşıyan yapının, Türkiye çapında benzer fonksiyondaki projelere örnek teşkil etmesi bekleniyor. Yapım süreci büyük ölçüde tamamlanmış olan merkezin 2017 yılında hizmete açılması planlanıyor.